Úvod Jaké jsou způsoby epilace?

Jaké jsou způsoby epilace?

Při epilaci jsou chloupky z kůže vytaženy včetně cibulky a její účinek je cca až 6 týdnů, tudíž dlouhodobý.

  • Použití vosku a cukrové pasty. Patří mezi nejméně časté avšak nejdůkladnější  metody. Před každou aplikací vosku musí být kůže odmaštěná, očištěná a zcela suchá. Vosk je k dostání samostatně nebo v podobě hotových pásů. Proužky s voskem se přikládají na kůži ve směru růstu chloupků a pevně se přitisknou. Jakmile jsou proužky s voskem přilepené, prudkým trhnutím se proužek odstraní směrem proti směru růstu chloupků. Případné zbytky vosku se odstraní přiloženými šátečky napuštěnými kombinací dětského oleje a vitamínu E. Pokožka vydrží hladká až 6 týdnů. V současné době některé tyto vosky obsahují olej calendula, který pleť zklidňuje.

Depilace cukrovou pastou může být z počátku bolestivá stejně jako depilace voskem, postupně se však bolest snižuje. Cukrovou pastu (směs cukru, vody a citrónové šťávy) si můžete vyrobit i sami doma. V kosmetických salónech se cena těchto metod pohybuje kolem 250kč za lýtka, 100kč třísla, epilace cukrovou pastou je o něco dražší.

  • Epilace elektrickou jehlou.Elektrická jehla se používá k epilaci menších míst, jako je např. nechtěný knír, nebo oblast brady. Do váčku se pustí proud a jehla pak chloupek snadno vyjme. Nezanechává žádné jizvy. Tato metoda je ale opravdu bolestivá, zdlouhavá, zákrok se musí několikrát opakovat. Cena se pohybuje mezi 200-1000kč.
  • Vytrhávání strojkem. Použití epilačního strojku má oproti používání žiletek výhodu hlavně v délce trvanlivosti epilace. Pokožka vydrží hladká několik týdnů. Tato metoda je asi nejrozšířenější. Podle odborníků je ale nevhodná až drastická při epilaci intimních partiích a podpaží, kde mohou poškodit vyústění potních žlázek. Dále je nelze použít při křečových žilách a kožních onemocněních. Je vhodné provádět epilaci strojkem večer po koupeli, kdy jsou póry otevřené a kůže měkká. Po epilaci je dobré pokožku zklidnit studenou vodou.
  • Epilace laserem. Při epilaci laserem dojde ke zničení vlasové cibulky vysokou teplotou. Laserový paprsek ničí barvivo melanin v naší pokožce. Během kosmetického zákroku můžeme pociťovat teplo a mírnou bolest pod pokožkou. Epilace laserem se provádí na neopálené pokožce. Asi 8 týdnu před touto epilací nesmíme chloupky vytrhávat. Nevýhodou této metody je velmi vysoká cena, která se odvíjí od plochy a hustoty ochlupení. Výsledek by však měl být trvalý.
  • Aesthera. Tato metoda je nejnovější, nejúčinnější a zcela bezbolestná. Modré světlo vysílané ze speciálního přístroje a podtlakem odstraňuje nežádoucí ochlupení. Chloupky po zákroku začnou samovolně vypadávat. Musí se několikrát opakovat.

Diskuse (15 komentářů)

ANITKA, (12. 03. 2012 08:22) Reagovat
Když jsem začínala s odstraňováním chloupků, volila jsem vosk, ale ten už mě nevyhovuje. Raději mám depilační strojky, i když mě taky trvalo vybrat si takový, který bude vyhovovat...
Pussy, (04. 09. 2012 10:17) Reagovat
A jaký tedy nakonec máte? Já mám jeden doma, ale nějak zvlášť mi nevyhovuje, takže si nohy i nadále holím. Ráda bych něco trvalejšího, ale už se mi nechce utrácet za nic, co se mi bude doma jen povalovat.
Sim, (04. 10. 2012 06:48) Reagovat
Někdo preferuje názor, že žena by si nohy holit neměla, ale nechápu proč. Ok, je pravda, že chloupky rychle dorostou, ale tak si je zase oholím. Zbavování chloupků holicím strojkem je rychlé, bezbolestivé a levné, a to mě vyhovuje.
Týna, (13. 02. 2013 15:59) Reagovat
S tímhle názorem jsem se také setkala. Kamarádky a mě koukaly jako bych spadla z višně, když jsem jim řekla, že si nohy holím. Ale tak vyrábí se speciální žiletky pro ženy, tak proč ne? Souhlasím s tím, že je to nenáročné a nevadí mi holit si nohy obden.
Adéla, (04. 04. 2013 05:21) Reagovat
Já si myslím, že stále ještě převažují ženy, které dávají přednost holení nohou. Já v tom také nevidím nic špatného. Jo, kdybych brala žiletky manželovi, bylo by to horší, ale když mám speciální pro ženy, tak proč ne...
Verča, (26. 04. 2013 06:13) Reagovat
Každý si může zbavovat chloupků, jak chce. Je to soukromá věc každé ženy. Já má depilátor. Ne že by mě holení nohou nějak omezovalo, ale je to s čistě praktických důvodů. Nemusím se o odstraŇování chloupků starat tak často.
Bára, (16. 05. 2013 08:35) Reagovat
Já to mám rozdělené. V zimě si nohy holím, v létě depiluju, protože v zimě, když si třeba tři čtyři dny nohy neoholím, tak to nevadí. V létě samozřejmě chci mít úplně hladké nohy.:)
Nina, (05. 06. 2013 09:57) Reagovat
Já jsem si nohy také vždy holila, ale teď přemýšlí, že bych volila nějaké strhávací pásky, alespoň v oblasti třísel, ale nevím, jaké. jsou v nich rozdíly? S jakými máte dobré zkušenosti. Díky.
Sylva, (13. 06. 2013 09:24) Reagovat
Já bych se potřebovala zbavit "knírku" - ne že by to byl přímo knírek, ale mám trošku chloupků pod nosem. Máte zkušenosti s nějakými hodně dobrými pásečky? Nerada bych měla pod nosem červené fleky od strhávání. Děkuju za případné tipy.
Áďa, (26. 06. 2013 14:46) Reagovat
Také by se mi hodila nějaká rada. Hledám stejnou informaci, ale myslím, že asi bude nejlepší si na to najít nějakou kosmetičku. To asi nebude tak drahé.
Katka, (04. 04. 2014 05:48) Reagovat
Ono je asi vcelku jedno, jaké použiješ pásky. Po všech těch pod nosem zbudou červené fleky. Pokožka se však celkem rychle zklidní. Není ale dobré si strhávat chloupky předtím, než jdete ven.
Zdenka, (12. 05. 2014 11:14) Reagovat
Já mám jen trochu "vousky" a vytrhávám je pinzetou. Pásky mi přijdou neúčinné. Měla jsem jedny na nohy a měla jsem po nich krvavé "ťopky". To bych rozhodně nechtěla mít na obličeji.
Tamara, (05. 03. 2015 08:53) Reagovat
Já se tedy také zatím snažím chloupky vytrhávat, ale zdá se mi, že mi jich přibývá a tmavnou, tak bych to chtěla řešit nějak efektivněji. Takže pásky nejsou dobré? Asi záleží na tom jaké? A co vosk. Ten asi bude drastičtější nebo ne? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Nikola, (10. 04. 2016 09:24) Reagovat
Já mám tedy štěstí, že jsem světlejší typ. Chloupky na nohou sice holím (a ani to nemusím příliš často, ale jinak nemám problém - třeba s knírkem atd.
Dáša, (02. 06. 2016 07:23) Reagovat
Já jsem tedy tmavší typ, je mi 30 let a tedy problémy s knírkem taky nemám, ale kdoví, jestli se třeba časem neobjeví. Ale tak jsou na to prostředky, tak to není taková katastrofa...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Depilace.net
Kontakty