Úvod Jaké jsou způsoby depilace?

Jaké jsou způsoby depilace?

Existuje několik depilačních metod z nichž ani jedna nezabere mnoho času. Ne každá metoda je však trvale úspěšná. Základními metodami odstranění chloupků je depilace a epilace. Jedná se e o dva různé způsoby. Jsou zde rozdíly v bolestivosti, v trvání efektu, ale i v ceně.

  • Holení žiletkami. Nejklasičtějším depilačním způsobem je holení žiletkami. Pro většinu je tato metoda rychlá, dostupná, ale často neefektivní. Hrozí říznutí, chloupky zarůstají a kůže nepříjemně svědí.Tenhle způsob se navíc musí často opakovat. Oholení vydrží u většiny maximálně 2

dny. Při holení zejména citlivých partií (třísla a podpaží), by se neměla používat příliš ostrá žiletku. Při holení je vhodné použití dámských holících pěn. Nedojde tak k takovému podráždění pokožky a žiletka pak lépe klouže. Oholená místa je pak vhodné vydezinfikovat kosmetickými prostředky proti zarůstání chloupků.

  • Použití depilačních gelů a krémů Použití depilačního gelu nebo krému patří mezi nejjednodušší metody, jejich použití je opravdu velmi snadné. Natřou se na kůži a pomocí špachtle se odstraní. Nevhodné však mohou být pro alergiky. Proto se doporučuje vyzkoušet nejprve přípravek na malé části kůže. Látky obsažené v těchto přípravcích rozpouštějí vlasový kreatin až do hloubky 1 mm pod povrch kůže. Moderní přípravky obsahují i zklidňující přísady, pleti neškodí, zvlhčují ji a příjemně voní.  Opakování je nutné zhruba co 10 dní, přičemž nově vyrůstající chloupky budou jemnější a slabší než původní a bývají také světlejší a méně nápadnější než před depilací.
  • Depilace strojkem Depilační strojky fungují na podobném principu jako holení žiletkami. Holit lze nasucho i namokro. Mokrá varianta ale vyžaduje strojek s dobíjecím akumulátorem a voděodolný aparát.  Holicí strojek by se měl snadno držet a mělo by se s ním dobře manipulovat i při holení citlivějších partií. Praktické jsou speciální dámské strojky s břity přizpůsobenými tělu.
  • Použití pinzety. Vytrhávání chloupků pomocí pinzety patří k nejstarším metodám. Je dosti zdlouhavá a bolestivá. Nejvíce se pinzeta používá při vytrhávání chloupků z obočí nebo jiných částí obličeje. Při vytrhávání chloupků pinzetou je důležité trhat je ve směru jejich růstu. Po depilaci pinzetou je důležité depilované místo ošetřit nejlépe tea tree olejíčkem, aby nedošlo k zanesení infekce do pokožky. Depilaci je důležité provádět kvalitní pinzetou.

Diskuse (21 komentářů)

JANA, (30. 01. 2012 12:18) Reagovat
Já si holím nohy klasicky žiletkami. Je to levné a rychlé.
MONIKA, (11. 04. 2012 15:57) Reagovat
Tak třeba v zimě, když člověk nechce být zarostlí, tak je to dobrý a žiletky stačí, ale když se chci "odchlupit" do plavek tak mě štve, že se třeba chloupky žiletkou špatně odstrańují z třísel. Na to je lepší vosk...alespoň u mě.
ALŽBĚTA, (06. 06. 2012 06:20) Reagovat
Když jste zmínila ta třísla, tak já se sice dokážu zbavit chloupků, ale štve mě, že pak mi tam zůstávají červené tečky, které jsou následkem podráždění kůže a těch už se skutenčně nedokážu zbavit. Ony sice za de či dva zmizí, ale to už je pomalu čas na nové holení. Přemýšlela jsem, že alespoň na léto bych zkusila odborné vytrhávání oblasti třísel. Máte s tím někdo zkušenosti.
Lenka, (26. 06. 2012 13:53) Reagovat
Alžběto a jak se těch chloupků zbavujete? Já voskem a trošičku to pak mám červený, ale to zmizí za chvilku. Já bych třeba na odbornou depilaci v těhle částech těla nešla. Jsem na to dost stydlivý typ.
Sari, (10. 07. 2012 17:03) Reagovat
Dobrý den, holky. Pokud můžu poradit já si holím třísla cukrovou pastou (značka atuta asi:)) a jsem velice spokojená. Žádné zarůstání, žádné pupínky. Před rokem mě na ni navedla kamarádka a už na ni nedám dopustit. Pravda chce to trošku cvik ale výsledek stojí za úsilí a hlavně to neobtěžuje tak často jako když jsem se holila žiletkou.
Emilie, (23. 07. 2012 07:04) Reagovat
Také upřednostňuju holítka. Lepší než se pitvat s voskem a depilace strojkem bolí.
lili, (20. 08. 2012 07:34) Reagovat
Já se také holím. Možná existují lepší způsoby, ale mě to plně vyhovuje. Je to levné a rychlé. Je fakt, že chloupky rychle dorůstají, ale není problém se jednou za dva dny ve sprše oholit.
Barbora, (05. 09. 2012 14:42) Reagovat
Vždycky jsem si holila nohy, třísla i podpaží. Pak mi ale přišlo, že holení třísel je neefektivní, zvlášť v létě, když jsem chodila k vodě, tak mi vadilo, že zůstávají pupínky na místě vyholení. Proto jsem si pořídila strhovací pásky. Strašný. Měla jsem po nich hodně rudá třísla a to dlouhou dobu...Tak nevím, jestli jsem to použila špatně, nebo jsem si vybrala špatnou značku. Volila jsem z těch levnějších.
Slávka, (11. 09. 2012 13:14) Reagovat
Já také používám na třísla levnější pásky (ani si teď nevybavím značku), ale problémy jsem nikdy neměla. Mám to sice po stržení zarudlé, ale jen chvíli, a to je normální.
Bedla, (26. 09. 2012 16:43) Reagovat
Ahoj holky, pokud chcete zkusit nějaké příjemnější způsoby odstraňování chloupků, doporučuji cukrovou pastu nebo vosk, ani po jednom nemáte "struhadlo" a vydrží to déle hladké. Mě osobně vosk asi týden, cukrová pasta 3 týdny, protože chlupy vytrhává i s kořínky.
Erika, (07. 02. 2013 08:40) Reagovat
Já právě k vosku a cukrové pastě neměla moc důvěru. Říkala jsem si, že je to zastaralé a že už je to nahrazené něčím lepším a modernějším, ale asi to zkusím. Není to moc bolestivé?
sandra, (12. 03. 2013 18:58) Reagovat
Každá žena si asi sama najdete, co jí nejvíce vyhovuje. Já bych ráda zkusila depilační strojek. je fajn ,že si pak člověk nemusí dlouho holit nohy (teď si je holím), ale kamarádka mi říkala, že i přesto, že se strojky modernizují, je to stále ještě dost bolestivé. Nebo máte zkušenost s nějakým, který bolest nezpůsobuje. děkuji za případné tipy.
Adéla, (08. 04. 2013 06:08) Reagovat
Hodně záleží na tom, jaký strojek si vyberete. Nevím, jestli existuje nějaký skutečně bezbolestný, ale u mnohých strojů je ta bolest minimální a brzy si zvyknete. Záleží i na tom, jaký máte práh bolesti. Já už bolest při depilaci ani nevnímám.
Monika, (14. 05. 2013 06:44) Reagovat
Já si na depilační strojek také rychle zvykla. Trochu to štípe, ale ne moc. Pro mě osobně je to schůdnější varianta než si nohy obden holit.
Zdena, (29. 05. 2013 11:12) Reagovat
Uvažuju také o depilačním strojku, ale na trhu jich je strašně moc a já se v nich nevyznám. Nemáte nějaký tip, nebo třeba i čeho se vyhnout a obecně nějaké rady, abych si nekoupila nějaký, který mi nebude vyhovovat, třeba nějaký, se kterým to fakt hodně bolí atd.
Klára, (09. 07. 2013 06:32) Reagovat
Chodíte někdo na odstraňování chloupků z třísel? Má to dobrý efekt? Já si zatím třísla holím, ale zůstávají mi pak červené tečky a celkově mám tu oblast zarudlou, když se oholím. Nevím, jestli by v tom nebylo lepší jít na odbornou depilaci...
Kateřina, (13. 01. 2014 15:17) Reagovat
Holení třísel je právě dost neefektivní. Také jsem si je holila, ale v létě do plavek to není dobrý, to je lepší profesionální odstraňování těhle chloupků. Je to mnohem lepší, ale samozřejmě musíš si dobře vybrat salon.
Jana, (23. 01. 2014 08:48) Reagovat
V kolika letech se dívky začínají holit?
Eva, (01. 02. 2015 14:27) Reagovat
Tak to je asi individuální podle toho, jak jim rostou chloupky a jestli jsou tmavější nebo světlejší. Já, pokud si dobře pamatuju, tak jsem si začala holit nohy asi v patnácti, ale když vidím, v kolika letech se začínají děvčata zkrášlovat, tak možná si dnes začínají holit nohy ještě dříve.
Táňa, (29. 10. 2015 13:07) Reagovat
Já už ani nevím, v kolika letech jsem si začala holit nohy, ale myslím, že na základce to ještě nebylo. Zkoušela jsem i jiné metody odstraňování chloupků, ale nakonec jsem zůstala u toho holení. Je to rychlé, bezbolestné a levné. jedinou nevýhodou je, že musím nohy holit cca jednou za dva až tři dny.
clare, (31. 01. 2016 13:59) Reagovat
Jestli si dobře pamatuju, tak já už jsem začala na základce - v osmičce nebo v devítce. Mám tmavé oči a vlasy, takže chloupky už v té době byly docela vidět. Co si pamatuju jistě je, že se to nelíbilo tátovi, protože jsem mu brala holítka.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Depilace.net
Kontakty